Místo Konání

Hudební a taneční fakulta AMU – Malostranské náměstí 13, Praha 1

Google Maps

Prague Shakuhachi Festival 2013 se bude konatv budově Hudební a taneční fakulty akademie múzických umění zkráceně HAMU. Tato budova stojí v samém centru staré Prahy přímo naproti kostelu sv.Mikuláše na Malostranském náměstí.

Po Sametové revoluci přošel Lichtenštejnský a Hartigovský palác generální rekonstrukcí, která zachovala historického ducha místa a zároveň vytvořila prostor vhodný pro vyučování hudby na té nejvyšší úrovni.

Komplex HAMU poskytuje několik tradičních i alternativních koncertních prostor. Zahájení festivalu se bude konat 23. srpna na velkém nádvoří. Večení koncerty se budou odehrávat v takzvané Galerii, která má vynikající akustiku a pojme až stopadesát lidí. Dále se využití nabízí několik krásných alternativních prostor včetně středověké věže a poklidné zahrady na druhém nádvoří.

Každá z učeben je vybavena klavírem, jedna z místností dokonce poskytuje i slavný čtvrt-tónový klavír Aloise Háby. Toto je nepochybně veliká pomoc učitelům, kteří budou moci názorně demonstrovat potřebné intervaly a mikro-intervaly. Dvojité dveře zajišťují, že se zvuk nenese z jedné učebny do druhé. Pro přednášky využíváme přednáškovou halu, kde přednášející využívají projektor a kvalitní reproduktory k tomu aby demonstrovali své nálezy.

Velice nás těší, že jsme pro festival v roce 2010 získali tyto vynikající prostory. S lidmi z HAMU se skvěle spolupracuje a HAMU se tak stala jedním z partnerů festivalu. Nemohli jsme si přát lepší místo.