Kurzy

 

Rozpis lekcí ke stažení jako PDF zde.

Prague Shakuhachi Festival nabízí široký výběr a masterclasses a úvodních kurzů na rozličné japonské tradiční nástroje. Jsme toho názoru, že nehledě na úroveň schopností studenta je vždy nejlepší učit se od skutečného mistra. Proto nejen masterclasses ale i úvodní “hands on” kurzy pro úplné začátečníky jsou vedeny špičkovými hudbeníky a hlavními hosty festivalu.

Již sedm let se snaží dotáhnout strukturu kurzů k dokonalosti. Každý rok se snažíme optimizovat učební časy a vyučovaných počet skladeb a zároveň seznamovat naše studenty s příbuznými tématickými okruhy skrze workshopy a přednášky.

Všechny festivalové kurzy začínají ráno v Sobotu 24. sprna a pokračují až do úterního večera 27. srpna, kdy festival končí studentským koncertem. Každý účastník jakéhokoli kurzu zajištěným Prague Shakuhachi Festivalem má volný vstup na všechny festivalové koncerty a přednášky.

Japonská zpěvačka Mika Kimula povede trojdílný workshop zaměřený na hlas v japonské hudbě, který bude otevřený všem účastníkům festivalových kurzů. Toto je jedinečná příležitost, jak zažít a dozvědět se o jednom z nejdůležitější aspektů japonské hudby.

Členové programu PSF Friends mají 30% slevu z ceny masterclass, které si přejí se zúčastnit. Můžou také pozvat jednoho ze svých přátel, aby se zdarma zúčastnil jakéhokoli “hands on” kurzu.

SHAKUHACHI MASTERCLASS

Shakuhachi Masterclass je nejvyhledávanější výukovým kurzem PSF. Je zaměřen na hráče na shakuhachi všech úrovní překračujících úroveň úplného začátečníka. Vysoký počet učitelů zajišťuje široký výběr žánrů a úrovní na nichž budou jednotlivé skladby vyučovány. Na své si přijdou začátečníci tak i velmi pokročilí hráči. Výuka probíhá v malých skupinách a studenti si navíc mohou dohodnout individuální lekci s jejich učitelem (tato lekce je zahrnuta v ceně masterclass). Přestože nabízíme mnoho žánrů, zároveň se snažíme omezit počet skladeb, které jsou vyučovány, abychom vám umožnili poznat konkrétní skladby do jejich nejmenších detailů.

Učitelé:

Kifu Mitsuhashi – bude vyučovat fuke-shu honkyoku (Yamato Choshi, Mukaiji) a soudobou hudbu (Chikurai Gosho)

Christopher Yohmei Blasdel & Gunnar Jinmei Linder – budou společně vyučovat Kinko ryu honkyoku (Shika no Tone)

Christopher Yohmei Blasdel – bude vyučovat soudobou hudbu (Ichijo)

Gunnar Jinmei Linder – bude vyučovat sankyoku (Kaji-makura)

Jim Franklin – bude vyučovat honkyoku ve stylu Katsuyi Yokoyamy Chikushinkai KSK (Koku) a elektroakustickou hudbu (PureData; více informací – v angličtině)

Kiku Day – bude vyučovat soudobou hudbu

Vlastislav Matoušek – bude vyučovat své vlastní a aleatorické skladby

 

Přijďte připraveni a po vyplnění přihlášky si stáhněte noty a nahrávky vyučovaných skladeb!

Členové programu PSF Friends mají 30% slevu z ceny tohoto kurzu.

 

THEREMIN MASTERCLASS

Jedna z nejuznávanějších hráček na theremin Pamelia Kurstin povede kurz otevřený hráčům všech úrovní. Více o Pamélii a jejím kurzu se můžete dozvědět zde.

 

KOTO MASTERCLASS

Yuji Kikuo povede tuto exklusivní masterclass zaměřenou na tradiční skladby školy Ikuta. Dostupnost tohoto kurzu je pouze jeden až dva studenti. Neváhejte s přihláškou.

Členové programu PSF Friends mají 30% slevu z ceny tohoto kurzu.

 

SHAMISEN MASTERCLASS

Yuji Kikuo povede tuto exklusivní masterclass zaměřenou na Jiuta Sokyoku. Dostupnost tohoto kurzu je pouze jeden až dva studenti. Neváhejte s přihláškou.

Členové programu PSF Friends mají 30% slevu z ceny tohoto kurzu.

 

“HANDS ON” KURZ SHAKUHACHI PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je připraven pro ty, kteří se chtějí naučit základy hry na shakuhachi pod vedením profesionální hráčky Kiku Day. Pokud nemáte vlastní nástroj, máme několik nástrojů, které vám můžeme zapůjčit.

Členové programu PSF Friends mohou pozvat jednoho ze svých přátel, aby se tohoto kurzu zdarma zúčastnil.

 

“HANDS ON” KURZ KOTO PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je připraven pro ty, kteří se chtějí naučit základy hry na koto pod vedením mistra Yuji Kikuo. Účastníci tohoto kurzu mohou využít festivalový nástroj.

Členové programu PSF Friends mohou pozvat jednoho ze svých přátel, aby se tohoto kurzu zdarma zúčastnil.

 

“HANDS ON” KURZ SHAMISEN PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je připraven pro ty, kteří se chtějí naučit základy hry na shamisen pod vedením mistra Yuji Kikuo. Účastníci tohoto kurzu mohou využít festivalový nástroj.

Členové programu PSF Friends mohou pozvat jednoho ze svých přátel, aby se tohoto kurzu zdarma zúčastnil.